تفاوت ژلیش و لمینت

تفاوت ژلیش و لمینت ناخن

تفات ژلیش و لمینت ناخن چیست ؟  در حال حاضر اگر افراد ناخن‌های زیبایی داشته باشند و در عین حال تمیز باشند نشانه شخصیت اوست؛ اما بسیاری از افراد ناخن‌های آسیب دیده‌ای دارند به همین دلیل به سراغ روش‌هایی می‌روند که زیبایی را به ناخن‌های خود برگردانند از جمله این روش‌ها می‌توان به کاشت ناخن، لمینت ناخن، کاشت ژله و ژلیش ناخن اشاره کرد. اساسا هر کدام از این روش‌ها با هم متفاوت هستند و هر کدام به نوبه خود مزیت‌ها و معایبی دارند برای مثال تفاوت ژلیش و لمینت ناخن با تفاوت‌های کاشت ناخن و ژلیش ناخن یکی نیست. در ادامه این مقاله هر کدام از این روش‌ها را بیشتر بررسی می‌کنیم و آن‌ها را با هم مقایسه می‌کنیم تا شما بهترین راه را انتخاب نمایید.

ژلیش ناخن

 

ژلیش ی همچون لاک ناخن است اما با این تفاوت که برای خشک کردن آن از دستگاه UV LED استفاده می‌شود و نمی‌توان آن را با استفاده از استون پاک کرد. اصولا ژلیشی که استفاده می‌شود بسیار براق‌تر و طبیعی‌تر از لاک ناخن می‌شود. ماندگاری ژلیش ناخن زیاد است و به‌راحتی و سرعت زیاد خشک نمی‌شود. زمانی از این روش برای زیبا سازی ناخن استفاده می‌شود که نیازی نیست فرم ناخن تغییری کند و تنها هدف انجام آن رنگ و طراحی ناخن است. ماندگاری ژلیش ناخن به کیفیت موادی که استفاده می‌شود بستگی دارد اما معمولا 1 الی 3 هفته دوام و ماندگاری دارد. این روش هیچ زیانی و ضرری برای سلامتی ناخن ندارداما در صورتی که به جای اشعه UV از لامپ LED استفاده شود، و زمانی که می‌خواهید آن را پاک کنید از روش‌های غلط یا مواد مضر استفاده نکنید.

تفاوت ژلیش و لمینت ناخن

مزایا و معایب برای استفاده از ژلیش ناخن

گفتنی است که قبل از بررسی تفاوت ژلیش و لمینت ناخن بهتر است مزایا و معایب هر کدام از آن‌ها را به صورت جداگانه بیان کنیم. از جمله مزیت‌های ژلیش ناخن در حفظ شفافیت ناخن طبیعی موثر واقع می‌شود و در برابر دما و ضربه هم مقاومت قابل توجهی دارد. ژلیش ناخن معمولا از 1 تا 3 سه هفته ماندگاری دارد. البته این زمان به رشد ناخن و موادی که برای ناخن استفاده شده است هم بستگی دارد. ژلیش ناخن دست‌ها را بسیار شیک و جذاب می‌کند و برای خشک شدن هم به زمان زیادی احتیاج ندارد. اساسا این روش به سرعت روی ناخن ثابت شده و می‌توانید طرح‌های مختلفی را روی آن پیاده سازی کنید. ژلیش کردن ناخن‌ها را براق می‌کند و دوام لاک استفاده شده را چند برابر می‌کند.

توجه کنید علاوه بر تمام مزیت‌های ژلیش ناخن می‌توان گفت که معایبی هم دارد یعنی با استفاده از استون و لاک پاک‌کن پاک نمی‌شود و برای پاک کردن آن باید به سالن مراجعه کنید. تا زمانی که به سالن برای پاک کردن آن نرفته‌اید نمی‌توانید طرح جدیدی روی ناخن بزنید و از رنگ و طرح‌های متنوع استفاده کنید.

کاور ناخن

از نام این روش کاشت پیداست که با استفاده از یک لایه پودری منجر به تغییر شکل روی ناخن می‌شود؛ یعنی شکل بد و کوتاه ناخن و حتی بد فرمی ناخن را می‌پوشاند. پس از این که ناخن‌ها خشک شدن ‌توسط شخصی متخصص مانیکور روی ناخن انجام می‌شود. در این روش هر شکل و طرحی را که دوست دارید با توجه به سلیقه شخصی خود انتخاب کنید و به ناخن کار بگویید که آن را روی ناخن‌های شما پیاده سازی کند. توجه کنید افرادی که بیماری‌های قارچی و عفونی دارند نباید از کاور ناخن استفاده کنند لذا سیستم بدن آن‌ها تهدید می‌شود و بیماری عفونی در آن‌ها زیاد می‌شود.

لمینت ناخن

تفاوت ژلیش و لمینت ناخن

 

برخی از خانم‌ها ناخن‌هایی دارند که مقاومت و استحکام خوبی ندارند بنابراین روی صدف ناخن آن‌ها یک لایه پروتئینی قرار داده می‌شود. در نتیجه دستان آن‌ها را زیباتر می‌کند و دیگر نیازی نیست که ناخن بکارید. ح فرم ناخن‌ها مانند ناخن طبیعی است و تغییری نمی‌کند یعنی با کاور کردن ناخن‌ها نمی‌توانید هر فرمی را که می‌خواهید روی ناخن‌های خود پیاده سازی کنید. در حقیقت لمینت ناخن شبیه به کاشت ناخن است با این تفاوت که به‌صورت لایه لایه انجام می‌شود و همچون کاشت ناخن از تیپ‌های مختلفی بهره نمی‌برد.

شباهتی که بین ژلیش ناخن و لمینت ناخن وجود دارد این است که هر دو تنوع رنگی بالایی دارند. یعنی برای لمینت ناخن می‌توانید هر رنگی را برای کاور کردن ناخن استفاده کنید. در حقیقت با کاور ناخن شکل ظاهری ناخن عوض می‌شود و روش بسیار مناسبی برای افرادی با ناخن‌های بد فرم و شیار شیار خواهد بود. اما افراد زیادی وجود دارند که ناخن‌های زیبا و سالمی دارند و از فرم آن‌ها لذت می‌برند اما می‌خواهند که یک لایه محافظت برای ناخن‌های خود داشته باشند.

مزایا و معایب برای استفاده از لمینت ناخن

لمینت کردن ناخن یک روش بسیار مدرن و جدید در زیبا سازی ناخن است که مزیت‌های زیادی دارد. از جمله مزیت‌های لمینت ناخن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • زیبایی طبیعی و بسیار زیبایی به ناخن‌ها می‌بخشد.
  • سطح ناخن بسیار سالم و یکدست می‌شود.
  • هیچ گونه درد و یا ناراحتی برای دست‌ها ایجاد نمی‌کند.
  • به مدت طولانی ناخن‌ها زیبا و مرتب می‌مانند.
  • ناهمواری‌ها و بی‌نظمی‌های سطح ناخن را از بین می‌برد. (پوشاننده نقص و عیب ناخن)
  • در این روش لایه برداری روی ناخن‌ها انجام نمی‌شود.

از این روش به عنوان بهترین و بی‌نقص‌ترین روش زیبا کردن ناخن‌ها یاد می‌شود. به عبارت ساده‌تر هیچ آسیب خاصی به ناخن‌ها وارد نمی‌کند و از زیبایی آن‌ها کم نمی‌کند. اما توجه کنید که لازم است برای برداشتن لمینت به سالن آرایشی بروید و خودتان نمی‌توانید آن را با استون پاک کنید.

تفاوت ژلیش و لمینت ناخن

اساسا لاک ژل یک رنگ دائمی است که دقیقا روی خود فرم ناخن زده می‌شود. یعنی نمی‌توان با استفاده از لاک ژل فرم ناخن را تغییر داد؛ یعنی نمی‌توانید ناخن را قوس دهید یا قد آن را بلند کرد. در حقیقت استفاده از لاک ژل به‌صورتی است که باید هر ماه آن را ریموو کرد و دوباره برای انجام آن اقدام کرد. اما لمینت ناخن ترمیم دارد و با استفاده از آن می‌توان ناخن‌ها را بلندتر کرد و در عین حال می‌توان قوس بسیار زیبا و طبیعی را به ناخن‌ها داد.

تفاوت لمینت ناخن و کاشت ناخن

در روش کاشت ناخن ابتدا از این که ناخن‌ها مفصل سوهان کشی می‌شوند و بعد از این که بستر ناخن نازک می کنیم . سپس با استفاده کردن از تیپ قد منجر به بلند شدن ناخن‌ها می‌شود. سپس مواد ساخته شده با ضخامت زیاد روی ناخن استفاده می کنیم. با این روش ناخن‌ها قوس‌دارتر و کمی ضخیم‌تر از حالت طبیعی نشان داده می‌شود . معمولا بسیاری از افراد تصور می‌کنند که ناخن از ظاهر طبیعی خود خارج شده است. اما در روش لمینت ناخن مواد ساخته شده همچون لایه‌ای بسیار نازک‌تر از خود ناخن روی صدف ناخن استفاده می‌شود . در نهایت خود ناخن محافظت می‌شود خم قوس ایجاد شده بسیار طبیعی‌تر و زیباتر است. تفاوت لمینت ناخن و کاشت این است که در لمینت ناخن، ناخن‌ها بسیار طبیعی‌تر به نظر می‌رسند و برای افرادی که با ضخامت کاشت ناخن مشکل دارند و از آن خوششان نمی‌آید بهترین گزینه خواهد بود.

چه وقت‌هایی می‌تونیم از لمینت ناخن استفاده کنیم؟

شاید از خودتان بپرسید چه زمانی می‌توانیم از لمینت ناخن استفاده کنیم؟ ناخن‌های طبیعی از کراتین تشکیل شده است. این ماده منجر به سالم ماندن ناخن می‌شود. ناخن‌های سالم رنگی کاملا یکنواخت دارند و سطحی بدون شیار و صاف دارند. اما گاهی اوقات ناخن‌های طبیعی به دلایل مختلف دچار آسیب می‌شوند ترک بر می‌دارند یا این که سطحشان ناهموار می‌شود. در این صورت جلوه زیبای ناخن‌ها از بین می‌رود و افراد اعتماد به نفسشان کمتر می‌شود. با استفاده از لمینت ناخن می‌توانید عیب ظاهری ناخن را برطرف کنید و زیبایی ظاهری ناخن را افزایش دهید. لمینت ناخن را پس از موارد زیر انجام می‌دهند:

  • پس از ریموو کردن ناخن‌ها بسیار شکننده و نازک می‌شوند؛ برای رفع این مشکل و مستحکم کردن صدف ناخن از لمینت ناخن استفاده می‌شود.
  • بسیاری از افراد ضخامت روش کاشت با استفاده از پودر را دوست ندارند، بهترین روش زیبا کردن ناخن لمینت ناخن خواهد بود.
  • برطرف شدن صدف ناخن های آسیب دیده با ژلیش
  • اساسا افرادی که قادر به کاشت ناخن نیستند.

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی تفاوت ژلیش و لمینت ناخن پرداختیم و روش‌هایی که ناخن‌ها را زیباتر می‌کنند و باعث می‌شود که اعتماد به نفس در شخص دو چندان شود بپردازیم. هر روش برای افراد خاصی استفاده می‌شود. برای مثال کسانی که سطح ناخنشان بد فرم است بهترین روش این است که برای ناخن‌های خود از روش کاور ناخن استفاده کنند. یا بسیاری از افراد که ناخن‌هایی مستحکم و مقاوم ندارند بهترین راه این است که از لمینت ناخن استفاده کنند. بنابراین لازم است بدانید که چه روشی برای ناخن‌های شما موثر و بهتر است و در نهایت بهترین روش را انتخاب کنید.  تفاوت لمینت با سایر روش‌ها را به صورت مختصر و مفید مورد بررسی قرار دادیم.

سالن زیبایی مریم محمدی ارائه دهنده کلیه خدمات زیبایی واقع در گلسار رشت.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه کارهای زیبایی از سایت مریم محمدی دیدن فرمایید.

صفحه اینستاگرام ما را دنبال بفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *