دیجیتال بلیدینگ

دیجیتال بلیدینگ

دیجیتال بلیدینگ یکی از جدیدترین روش های آرایش دائم است که با استفاده از آن می توانید همیشه آرایشی طبیعی و ملایم داشته باشید. این روش را میتوان برای ابروها، چشم ها و لب ها انجام داد تا زیبایی بیشتری به اجزای صورت بخشید.
دیجیتال بلیدینگ در واقع یکی از جدیدترین تکنیک های میکروپیگمنتیشن بوده که توسط دستگاه میکروپیگمنتیشن اجرا می شود. در این متد از کارتریج های بسیار ظریف با قطر سوزن نانو استفاده می شود که به وسیله آن می توان نتایجی بسیار طبیعی و ظریف را ایجاد کرد.

این تکنیک اولین بار توسط برند آلمانی آمیا معرفی شد و در حال حاضر نیز تنها برندی که در ایران این تکنیک را ارائه می دهد آمیا است. اگر بخواهیم دقیق تر بررسی کنیم در پاسخ به سوال دیجیتال بلیدینگ چیست، می توان گفت دیجیتال بلیدینگ روشی است که به شما زیبایی و ظرافت میکروبلیدینگ را بدون آسیب به پوست با ظرافت و ماندگاری بیشتر می دهد.

جدیدترین متد آرایش دائم

دیجیتال بلیدینگ یکی از ترندهای این روزهای دنیای آرایش و زیبایی است. دیجیتال بلیدینگ جدیدترین روش در آرایش دائم  است که می توانید از آن برای آرایش دائم ابروها، چشم ها و لب ها استفاده کنید.

بسیاری از افراد آرایش دائم ابروها را برای پر کردن ابروها، رفع عدم تقارن و داشتن آرایشی طبیعی و زیبا در ابروها ،لب ها  و خط چشمانجام می دهند.

در واقع می توان گفت این روش هم برای رفع نقص های جزئی صورت و هم برای داشتن آرایشی طبیعی، زیبا و همیشگی مناسب است.

قطعا برای شما این سوال پیش می آید که چرا میکروبلیدینگ باید با روش دیگری جایگزین شود؟

میکروبلیدینگ چیست ؟

میکروبلیدینگ یکی از روش های سنتی آرایش دائم هست که در آن با استفاده از یک تیغ و باز کردن بافت پوست، کاشت رنگدانه در پوست انجام می شود. در حال حاضر از این روش برای آرایش دائم ابروها استفاده می شود. میکروبلیدینگ نتایج طبیعی و زیبایی را ایجاد می کند و به همین دلیل مورد استقبال افراد قرار گرفته است.

 

جایگزینی میکروبلیدینگ با دیجیتال بلیدینگ

دیحیتال بلیدینگ

اما در کنار این زیبایی ظاهری، عوارض میکروبلیدینگ نیز بسیار است. میکروبلیدینگ آسیب جدی به بافت پوست وارد می کند. از آنجایی که میکروبلیدینگ کاملاً سنتی و با دست انجام می شود، تنها عاملی که عمق نفوذ تیغ را در این روش کنترل می کند، فشار دست می باشد و چون احتمال خطای انسانی در این روش بالا بوده، ممکن است تیغ از لایه اپیدرم پوست عبور کرده و به لایه های زیرین پوست برسد.

در این حالت چون بافت پوست کاملاً پاره شده، امکان ترمیم و بازسازی کامل پوست از بین می رود و زخم های ناشی از تیغ به صورت کامل ترمیم نشده و جای زخم و اسکار روی پوست باقی می ماند. به همین دلیل پیشتازان تخصص آرایش دائم به دنبال روشی ایمن برای جایگزینی میکروبلیدینگ بودند تا متد جدید دیجیتال بلیدینگ را به بازار عرضه کردند.

مقایسه دیجیتال بلیدینگ و میکروبلیدینگ

دیجیتال بلیدینگ و بلیدنگ را می توان در نتیجه نهایی، میزان ماندگاری و اثری که در بافت پوست دارند با هم مقایسه کرد.
برای مقایسه دیجیتال بلیدینگ و بلیدینگ سنتی در مرحله اول نتیجه ظاهری هر دو روش را بررسی می کنیم.

بلیدینگ سنتی می تواند خطوط ظریفی مانند تار مو را ایجاد کند و به همین دلیل نتیجه نهایی آن طبیعی و زیبا خواهد بود. دیجیتال بلیدینگ نیز با استفاده از سوزن هایی با قطر نانو می تواند خطوطی به ظرافت ابروها را ایجاد نماید . می توان گفت این دو روش هر دو نتیجه ای زیبا و طبیعی را بدست می دهند.

 

ماندگاری دیجیتال بلیدینگ و بلیدینگ سنتی

نکته بعدی که در این دو روش می توان مقایسه کرد، میزان ماندگاری است. در بلیدینگ سنتی چون برای کاشت رنگ بافت پوست کاملاً پاره می شود، مقدار زیادی از رنگ کاشته شده هنگام ترمیم زخم های ناشی از تیغ از پوست خارج می شوند و غلظت کمی از رنگ در پوست باقی می ماند که در زمان کوتاهی بعد از انجام میکروبلیدینگ (حدود 1 تا 6 ماه) بسیار کم رنگ می شود.

اما زمان ماندگاری دیجیتال بلیدینگ متفاوت است. در تکنیک دیجیتال بلیدینگ کاشت رنگدانه از طریق منافذ ریزی که به وسیله سوزن ایجاد شده انجام می شود. در این حالت بعد از ترمیم پوست، رنگدانه هایی که داخل پوست قرار گرفته ، در جای خود باقی مانده و ریزش شدید رنگ نخواهیم داشت.

به همین دلیل غلظت مناسبی از رنگ در پوست باقی مانده که طی 1 تا 2 سال کمرنگ می شود. پس در مورد ماندگاری این دو روش می توان گفت دیجیتال بلیدینگ ماندگاری بهتری داشته و مدت زمان طولانی تری روی پوست باقی می ماند.

 

تاثیر دیجیتال بلیدینگ و بلیدینگ سنتی در بافت پوست

مهمترین تفاوت در تکنیک دیجیتال بلیدینگ و بلیدینگ سنتی، اثری است که این دو روش در بافت پوست به جا می گذارند.
در بلیدینگ سنتی، حرکت تیغ روی سطح پوست، بافت پوست را کاملاً پاره می کند . در صورتی که زخم ایجاد شده عمیق باشد، امکان ایجاد اسکار و جای زخم وجود دارد. اما در روش جدید حرکت رفت و برگشت سوزن در بافت پوست پارگی و جراحت ایجاد نمی کند . منافذی که برای کاشت رنگ در پوست ایجاد شدند در زمان کوتاهی ترمیم خواهند شد و اثری از جای زخم روی پوست باقی نخواهد ماند.

سالن زیبایی مریم محمدی ارائه دهنده کلیه خدمات زیبایی واقع در گلسار رشت.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه کارهای زیبایی از سایت مریم محمدی دیدن فرمایید.

صفحه اینستاگرام ما را دنبال بفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *